O projekcie

Projekt Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato w Poznaniu, koordynowany przez Stowarzyszenie Promocji Kultury „Cantamen”, to kolejna odsłona inicjatywy Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, które jest pomysłodawcą i głównym realizatorem tej akcji społecznej. Jej celem jest wsparcie rodziców i opiekunów w budowaniu relacji z dziećmi poprzez wspólne muzykowanie. Ideą akcji są bezpłatne warsztaty dla rodziców dzieci oraz tych, którzy potomstwa się spodziewają, lub też opiekują się dziećmi.

Muzycy chórzyści odwiedzają szpitale, szkoły rodzenia i inne miejsca przyjazne dzieciom (centra kulturalne, biblioteki, sale zabaw), by pomóc rodzicom w nauce kołysanek i piosenek dziecięcych. Kontakt z muzyką bowiem nie tylko wspaniale stymuluje rozwój emocjonalny, naukę języka czy rozwój zdolności muzycznych, lecz także buduje piękną więź rodzinną. Wspólne muzykowanie już od najwcześniejszego dzieciństwa zanurza dziecko w kulturze, przygotowuje do bycia jej aktywnym uczestnikiem oraz świadomym odbiorcą.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją realizowanych od wielu lat projektów edukacyjnych. Wrocławski program Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato otrzymał w 2011 roku nagrodę Tulipany Narodowego Dnia Życia, w 2016 roku statuetkę PRUDENTIAL, w roku 2017 uzyskał zaś rekomendację Polskiego Towarzystwa Położnych oraz Honorowy Patronat Rzecznika Praw Dziecka.

Gorąco zachęcamy do współpracy wszelkie instytucje mające na względzie dobro dzieci i rodziny, a rodziców i opiekunów zapraszamy do udziału w warsztatach. Niech wspólny śpiew nie będzie tylko historyczną tradycją, ale codziennością w naszych domach!

Uczestnictwo we wszystkich organizowanych w ramach projektu zajęciach jest bezpłatne.

Posłuchaj kołysanek

Idzie niebo ciemną nocą Śpij, dziecinko
Jadą, jadą dzieci drogą Oczka zmruż
Powiem wam bajeczkę Dobranocka się skończyła
W lesie ciemno już Utulanka
Siwa chmurka

 

Patronat honorowy

 

Materiały do pobrania

Zajęcia 1: nuty i teksty kołysanek
Zajęcia 2: nuty i teksty kołysanek
Zajęcia 3: nuty i teksty kołysanek

 

Harmonogram zajęć

 

Kontakt


Iwona Tomaszewska
Koordynator Projektu "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato" w Poznaniu
email: pospiewaj@cantamen.pl
tel. 510 145204

Oficjalna strona Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato - Poznań na Facebooku

 

 

 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.